Jihomoravský kraj - zajímavosti, inspirace a aktivity realizované v rámci Projektu Zdravý kraj a pomocí nástroje místní Agenda 21

V květnu jsme pro členy uspořádali ojedinělou akci, tedy ojedinělou v posledních třech krizových letech. Podařilo se nám najít prostředky v rozpočtu a zorganizovali jsme kurz na správu sociálních sítí, základy copywritingu a grafiky.

Velký sál Café Práh v Galerii Vaňkovka hostil 28. dubna jeden z pravidelných odborných seminářů na téma duševního zdraví (konkrétně dětské duševní zdraví z meziresortního pohledu - konkrétní aktivity a spolupráce v Jihomoravském kraji). Díky dlouhodobé spolupráci organizace Práh jižní Morava s Projektem Zdravý kraj a místní Agenda 21, který...

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 17. února 2022 schválilo oba Akční plány PZK a MA 21. Tím se rozumí Hodnocení plánu z roku 2021 a Roční plán aktivit na rok 2022.

Ministerstvo vnitra, odbor prevence kriminality a sdružení CZ.NIC si Vás dovolují pozvat na odborný panel ke Dni bezpečnějšího internetu "Safer Internet Day", který se uskuteční dne 8.2.2022 od 12. 00 hod. online z Experience Magenta Centra, Arkády Pankrác, Praha. Akce bude také veřejně streamována na YouTube kanálu Ministerstva vnitra. Link bude...

Chcete se stát Climate Heroes? To znamená prakticky bojovat za lepší životní prostředí, rozvíjet se a inspirovat? Nadace Partnerství vyhlašuje vzdělávací program pro mladé zájemce od 15 do 24 let, který obsahuje:

Nejdříve bychom chtěli všem popřát krásné Vánoce, pokud možno prožité v co největším poklidu. Myslíme rovněž na všechny, kteří na Štědrý den musí být ve službě a v zaměstnání. Také bychom chtěli popřát lepší rok 2022, to znamená volnější, zdravější a usmířený.

V roce 2021 se PZK a MA 21 podařilo zorganizovat celkem 12 kurzů první pomoci pro zaměstnance Krajského úřadu Jihomoravského kraje, na kterých každoročně spolupracujeme se Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje.

V Café Práh proběhl v rámci Dnů duševního zdraví seminář za účasti odborné i široké veřejnosti pod záštitou radního pro oblast zdravotnictví Mgr. Jiřího Kasala, MBA. a radní pro oblast sociální Bc. Jany Leitnerové. Ústředním tématem byly aktuality v oblasti duševního zdraví, a to nejen z pohledu medicinského, ale zejména i sociálního....

Vážení návštěvníci webu Zdravého kraje, dovolte, abychom vás seznámili s novinkami, a také vším, co se dosud událo v průběhu roku 2021.