Akce pro rok 2024 ve spolupráci s JINAG

27.12.2023

V roce 2023 jsme navázali první spolupráci s JINAG - Jihomoravská agentura pro veřejné inovace. Společně jsme navíc zapsali unikátní hackathon "Všude dobře, doma nejlíp" do soutěže Dobrá praxe 2023. No a v podpoře dalších projektů chceme pokračovat i v roce následujícím.

Například půjde o zorganizování Konference pro otevřenou společnost  "Spolkový den 2024" konaný v únoru v Moravském Krumlově. Konference vychází ze série kulatých stolů "Neházej flintu do žita," kterých se zúčastnily organizace 3. sektorů v několika periferních oblastech Jihomoravského kraje (první série se uskutečnila v Hrušovanech nad Jevišovkou). Ústředním tématem konference bude hledání identity. Jako vedlejší produkt si konference slibuje síťování občanských organizací, sdílení dobré praxe a vzájemnou inspiraci napříč činností spolků.

Dále chceme rozvíjet vzdělávání v oblasti participace. V roce 2024 se k této problematice chystá vzdělávací program PARTICaffe. Už v březnu se k tomuto programu uskuteční workshop, který tento program pomůže nastavit a naplánovat.

O samotném hackathonu Všude dobře, doma nejlíp, který jsme zmínili v úvodu, si můžete přečíst zde. Jeho cílem bylo podpořit inspirativní nápady v oblasti asistivních technologií pro kvalitnější péči v domácím prostředí, aniž by klienti museli někam docházet.