Co všechno se událo v červnu 2024

22.06.2024

V našem Akčním plánu nezahálíme. A abyste viděli, čemu všemu se věnujeme, přinášíme vám přehled všech akcí za měsíc červen 2024.

Zdravotní prevence:

Jako každý rok, tak i letos je zájem mezi municipalitami o akce spolku Onkomaják. Ten první se uskutečnil v dubnu ve Vacenovicích, ale v červnu jsme akci zprostředkovali dalším dvěma městům:

7.6.- Hodonín 

11.6. Znojmo 

První pomoc pro občany:

Už druhým rokem organizujeme novinku, kterou je možnost zajištění kurzů první pomoci pro občany municipalit ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou JMK. I o tyto kurzy je značný zájem a v červnu se jeden z nich uskutečnil v městyse Pozořice (v květnu to bylo město Břeclav).

Participace s Jihomoravskou agenturou pro veřejné inovace JINAG

V tomto roce nově spolupracujeme v rámci Akčního plánu s agenturou JINAG a to díky speciálním školením pro zástupce jihomoravských municipalit s názvem PARTICaffé. V červnu proběhl 3. vzdělávací modul. Všechny byly uskutečněny v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Cejlu, kde se nachází specializované školící středisko. 

Každý z modulů zahrnoval informace o principech participace, ale zaměřoval se i na konkrétní témata, které municipality řeší, jako je zapojení veřejnosti do otázek revitalizace městského prostoru nebo zapojování dětí a mládeže do participativních rozpočtů na školách a školních fórech.

4. modul, který se zaměří na přípravu, realizaci a vyhodnocení výsledků, včetně tématu sběru nápadů na rozvoj města/obce od občanů, se uskuteční v září. 

Slavnostní předávání cen výhercům v soutěžích

Nejdříve byly předány ceny v regionálním kole soutěže projektu KPBI (Kraje pro bezpečný internet), který je součástí našeho Akčního plánu. Cena byla předána jednomu vítězi, který měl zajištěnou účast na celorepublikovém kole v Praze, ale také nejlepším jihomoravským základním a středním školám, které si mohly odnést příjemný finanční dar. Na více info se můžete podívat v našem článku.

O pár dnů později došlo na ještě větší událost a to předání cen více jak desítce výherců soutěže projektu Bezpečně v kyberprostoru. Tato soutěž grafických prací žáků a studentů základních a středních škol z celého Jihomoravského kraje má za sebou už 13. ročník a my se těšíme na další vyhodnocení v roce 2025. Pro více informací a fotek klikněte na web Bezpečně v kyberprostoru, kde také najdete galerii vítězných prací.

U obou projektů ceny předával krajský radní Martin Maleček.