Máme za sebou slavnostní vyhlášení výsledků soutěže KPBI

28.05.2024

Každý rok Jihomoravský kraj předává ceny těm nejlepším soutěžícím regionálního kola soutěže Kraje pro bezpečný internet (KPBI). A také letos jsme měli tu čest se sejít v sále Zastupitelstva na Krajském úřadu Jihomoravského kraje společně se soutěžícími i zástupci JMK. Pojďme se podívat, jak vše dopadlo.

Zdroj: jmk.cz

Výsledky soutěže

V rámci soutěže KPBI dochází k regionálnímu vyhodnocení znalostního kvízu, ve kterém žáci z celého Jihomoravského kraje soutěží o postup do celostátního kola. V letošním roce se kvízu zúčastnilo 4 032 žáků jen z JMK (celorepublikově to bylo přes 55 000). Absolutním krajským vítězem se stal Martin Veselý z Gymnázia, Střední pedagogické školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Znojmo. Celorepublikové finále se uskuteční v Praze 13. června, takže mu všichni budete držet palce.

Na hodnotnou cenu v podobě menšího finančního příspěvku se také jako obvykle mohla těšit některá ze základních a středních škol, jejíž žáci v kvízu soutěžili. A touto školou se stala ZŠ Brno, Novolíšenská 10 a Gymnázium T. G. Masaryka, Zastávka.

Ceny slavnostně předávali krajský radní Martin Maleček a předseda výboru pro regionální rozvoj a odpovědný politik PZK a MA 21, Radomír Pavlíček.

O projektu

KPBI je realizován pod hlavičkou Asociace krajů ČR a ve spolupráci s Policií ČR a jejími preventisty. Zásadní motivací je zvýšení povědomí o rizicích v oblasti internetu a rozsáhlá prevence, případně pomoc. Projekt každoročně realizuje e-learningové kurzy pro žáky a studenty základních a středních škol, ale také velmi důležité lekce pro jejich rodiče, učitele, sociální pracovníky, samotné policisty a širokou veřejnost. Součástí aktivit jsou i videospoty pro seniory, mládež a samozřejmě odbornou veřejnost. 

Předání cen vítězům, zdroj: jmk.cz