Jihomoravský kraj - aktivity realizované v rámci Projektu Zdravý kraj a pomocí nástroje místní Agenda 21

Ekologický institut Veronica zpracoval před lety moc hezký letáček s názvem Nápady, ne odpady, který je stále aktuální. Možná čím dál více aktuální. Tento letáček je možné si ze stránek institutu bezplatně stáhnout. V písemné podobě je ještě k dispozici např. na ulici Panská v Brně, elektronicky na internetových stránkách této organizace.

Do 19. března 2019 (původní termín byl prodloužen) je možné podat přihlášku do soutěže Cena hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost. Cílem soutěže je ocenit nejen firmy, ale i úřady nebo organizace veřejného sektoru, které jsou v Jihomoravském kraji aktivní v při realizaci principů společenské odpovědnosti a jsou v této oblasti...

Projekt Senior bez nehod je financován z fondu
zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Ministerstvo průmyslu a obchodu potřetí ocení inspirativní projekty hledající nové využití pro druhotné suroviny. Cílem je šetřit primární zdroje a přírodu.

Otevřená zahrada v Brně na Údolní ulici připravuje novou sezónu na svahu pod brněnským Špilberkem. Bude to v dubnu 2019 již posedmé!

I letos se žáci a studenti základních a středních škol v Jihomoravském kraji mohli zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny. Vyhlášení výsledků a slavnostní předání cen se uskutečnilo v úterý 15. ledna 2019 v budově Krajského úřadu JMK na Cejlu za účasti náměstka hejtmana Martina Malečka.

KrajBezPlastu

29.01.2019

Jihomoravský kraj se 17. prosince 2018 rozhodnutím své rady připojil jako první mezi kraji ke kampani Ministerstva životního prostředí "#DostByloPlastu". Hlavním cílem vlastní kampaně "#KrajBezPlastu" je snížení spotřeby plastových výrobků na jedno použití, a to nejen u krajského úřadu, ale také u příspěvkových organizací kraje. Další, neméně...