Zapojení Krajského úřadu JMK do sportovních aktivit

04.05.2021

Zaměstnanci Krajského úřadu Jihomoravského kraje se i v letošním roce zapojili do sportovních výzev, které podporují prevenci ať již v tématu životního prostředí nebo lidského zdraví. Také proto od 1. 5. chodí, běží nebo jezdí na kole do práce a to díky celonárodní, stejnojmenné výzvě Do práce na kole. Výzva má za úkol pozitivně motivovat zaměstnance při dojíždění do práce a eliminovat množství aut v ulicích měst. Zaměstnanci tak nejen, že zanechávají menší uhlíkovou stopu v průběhu celého měsíce, ale také udělají něco pro své vlastní zdraví.

Další akcí, která zaměstnance pravděpodobně čeká, je charitativní AVON Běh NN Night Run, který se uskuteční v Brně 15. 5. Noční běh má délku 5 kilometrů v okolí řeky Svratky a z jeho vstupného je podporována prevence rakoviny prsou.

Obě účasti zaměstnanců platí Jihomoravský kraj prostřednictvím rozpočtu Projektu Zdravého kraje a místní Agendy 21. Díky záštitě NN Night Run Avon Běhu hejtmana Jihomoravského kraje bylo dále možné zajistit z rozpočtu PZK a MA 21 propagaci kraje i Projektu v tištěných a digitálních materiálech. 

Všem účastníkům přejeme mnoho zdaru.


Více informací k AVON Běhu: https://www.night-run.cz/zavod-info/brno/propozice.html


O výzvě Do práce na kole: https://www.dopracenakole.cz/