Zahajujeme!

26.04.2019

Ještě nevyjíždíme, ale v mírném předstihu zahajujeme akci Do práce na kole (s Jihomoravským krajem). Sešli jsme se 26. dubna, protože květen začíná státním svátkem a hodně lidí má první květnový týden dovolenou.

Do výzvy Do práce na kole se nás z Krajského úřadu Jihomoravského kraje přihlásilo 44. Je to skoro dvakrát více než vloni, což nás těší. Možná zapůsobilo hezké počasí, možná ekologická uvědomělost zaměstnanců. Na dnešní setkání sice všichni přihlášení nepřišli (zase ty dovolené, k tomu služební cesty, nějaká ta nemoc, však to znáte....), ale stejně jsme si to užili.

Prohlédli jsme si svá těla i tělíčka navlečená do super černých triček Homo cykliens a pořídili skupinové foto (to "strašidlo" v bílém je slečna maturantka, kterou jsme přibrali jako varování, jak může dopadnout neopatrný cyklista). Také jsme zahájili soutěž "Buduj muskle" (česky "buduj svalovou hmotu" - jak vidno, brněnský původ firemní koordinátorky se projevil v názvu soutěže). Jedná se o soutěž v nabírání svalové hmoty vlivem zvýšeného pohybu kolmo, běžmo nebo pěšmo. Kdo za květen nabere nejvíce svalové hmoty, je vítěz/vítězka. Protože dámám se svalová hmota buduje o něco hůře, máme dvě kategorie, muži i ženy.


Aby se svaly lépe budovaly, dostal každý z účastníků akce proteinovou tyčinku, kterou financoval Projekt Zdravý kraj a místní Agenda 21. Poměr svalové hmoty v těle měříme na "chytré váze", způsob měření probíhal maximálně decentně a diskrétně 😊, byť nás technika řádně potrápila. S vědomím, že se nejedná o vědecky ověřené exaktní měření, bereme tuto soutěž spíš jako zábavu, ale podtext je jasný: podporovat pohyb, zdravý životní styl a zdravou stravu plnou kvalitních bílkovin (anabolika netolerujeme, tvaroh ano 😊), tak, abychom naplňovali myšlenky Projektu Zdravý kraj a místní Agendy 21.

V průběhu května máme v plánu nějaký ten teambuilding, na kterém si sdělíme své zkušenosti a zážitky z cest do práce i z práce.