Nesmělé začátky

04.04.2019

Tak jak se stalo v posledních letech pravidlem, i v roce 2019 se zaměstnanci krajského úřadu mohou zúčastnit celostátní výzvy "Do práce na kole" s tím, že startovné je hrazeno z prostředků Projektu Zdravý kraj. Obvykle se účastní něco přes dvacet zaměstnanců, jedná se o směsici cyklistů, koloběžkářů i pěšáků. Letos začala registrace už v březnu, protože jsme chtěli využít nabídky zvýhodněného startovného. K 31. březnu se zaregistrovalo pod hlavičkou zaměstnavatele "Jihomoravský kraj" 42 osob. A to je velmi dobrý výsledek, jedná se přibližně o dvojnásobek oproti minulým rokům! (v roce 2018 se zúčastnilo 26 osob, v roce 2017 to bylo 22 osob, v roce 2016 15 osob).

Je logické, že když počet registrovaných nadšenců narůstá, přibývají do týmu nováčci. Proto se v půlce března uskutečnilo první hromadné setkání, které bylo věnované především nováčkům. Zkušení účastníci jim vysvětlili, co a jak, jednotlivci se mohli zapojit do týmů. Vzniklo 10 týmů s vtipnými názvy: BEMODORA (bez motoru do rachoty), Hořící podrážka, Protokolisti, Chodci z III. patra, Líné kůže, Šórem po štatlu, KRAJSKÁ KOLOpěška, PosilovanimSvaluKeZvysovaniAbsorpcniKapacityKraje, JZD Hoštice a CHODEC - CHůzí Ochráníme Důležité Ekologické Cíle.

První setkání je zdokumentováno fotografií nechvalné kvality. Je to i proto, že nováčci se nechtěli fotografovat a chtěli zůstat v anonymitě. Pořádné foto prý bude, až dorazí trička!!! Tak doufejme, že si to zase nerozmyslí ...