Vzdělávací semináře v rámci aktivity Kraje pro bezpečný internet

22.06.2019

18. června se v Jihomoravském kraji uskutečnily první jarní semináře pro žáky ZŠ v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. S projektem v JMK spolupracuje také "náš" Projekt Zdravý kraj a místní Agenda 21. Semináře se konaly se v Moravském krasu, v Ostrově u Macochy, a to jak v klasické ZŠ, tak v ZŠ při dětské léčebně se speleoterapií.

Přednášejícími byl Martin Kožíšek z CZ.NIC, což je společnost, která se kromě správcovství národní domény .CZ věnuje také preventivním aktivitám, a zástupkyně Policie ČR, mající na starosti trestnou činnost na internetu. Seminář byl velmi zajímavý, což dokazoval i fakt, že děti v pubertálním věku nejenže nevypadaly znuděně, ale ani nedělaly "binec" a dokonce měly plno dotazů nebo se podělily i s osobní zkušeností.

Pro nás dospělé byly informace také podnětné, i proto, že ve srovnání s dětmi jsme v něčem už "mimo mísu". Dozvěděli jsme se i to, jak může jedna choulostivá fotka kolující po internetu zničit perspektivní kariéru, nebo o jednom z prvních českých youtuberů, psychicky nemocném mladíkovi, jehož vyčerpání způsobené závislostí na internetu přispělo k předčasné smrti.Důležitá informace na závěr:

Děti a studenti budou moci od poloviny dubna až do 15. listopadu 2019 soutěžit v soutěžním kvízu na téma bezpečné práce na internetu. Pro úspěšné řešitele kvízu je následně dostupná i jeho složitější varianta Kvíz PLUS. Na vylosované úspěšné řešitele čeká každý měsíc hodnotná cena a na konci roku losování o další hodnotně ceny. Do kvízu se dostanete přes e-learningové kurzy pro Děti a studenty. Pravidla soutěžního kvízu jsou zveřejněná na https://www.kpbi.cz/