Obyvatelé Břeclavi upravují veřejný prostor

26.05.2020

Zdravé město Břeclav se může pyšnit zajímavým počinem, který se týká úpravy veřejného prostoru. Ve spolupráci se společností E.ON a v rámci projektu Zdravého města vyhlásila Břeclav soutěž o grafické návrhy na úpravu elektrických rozvaděčů a trafostanic na území města.

Projekt vymyslel jeden ze zastupitelů města a učitel na zdejším Gymnáziu, Petr Škoda. Inspiraci dle jeho slov našel v zahraničí, konkrétně v Dublinu, kde se mu podobná díla ve veřejném prostoru líbila, jelikož dodávala městu svěží vzhled. Všechna vybraná zařízení je možné nalézt na mapě https://tinyurl.com/zanechsvoustopu, a návrhy mohou občané posílat do 30. 6. 2020 na adresu zdravemesto@breclav.eu.

I díky myšlence Petra Škody není náhoda, že jeden z prvních rozvaděčů upravily dvě studentky Gymnázia a JŠ Břeclav. O jeho výtečné proměně se můžete přesvědčit na následující fotografii.

Je skvělé, že Zdravá města na území Jihomoravského kraje přichází s takovými kreativními projekty, které do zkvalitnění podoby veřejného prostoru zapojí spolupráci holdingové společnosti, města a jeho občanů.