Sportovně preventivní akce pro zaměstnance JMK

20.05.2021

Projekt Zdravý kraj a místní Agenda 21 se každoročně zaměřuje i na zaměstnance samotného krajského úřadu. Nejčastěji formou organizování seminářů a kurzů v součinnosti s příspěvkovými organizacemi a organizacemi založenými nebo zřizovanými Jihomoravským krajem. Vedle toho jsou zde ovšem i sportovní akce, které se zaměřují na nejrůznější zdravotní témata, respektive na prevenci závažných onemocnění, dopadů na životní prostředí nebo podporu kvalitního života. O některých jsme se již zmínili v předchozím příspěvku a dnes si je rozebereme podrobněji.

V měsíci květnu se zaměstnanci krajského úřadu účastní celkem dvou událostí. Počátkem měsíce totiž celonárodní výzva Do práce na kole společnosti AUTOMAT. Jejím cílem je změnit dopravní návyky zaměstnanců, kteří k cestě do zaměstnání mohou využít kolo, koloběžku, ale stejně tak lze běžet nebo jít pěšky. Nově se také započítává stejná forma cesty na nákup nebo se psem. Nejde přitom ani tak o to, najet či nachodit nejvíce kilometrů, jako spíše probudit v sobě schopnost pravidelného pohybu. Je ovšem pravdou, že výsledky týmů i jednotlivců jsou ohodnoceny pomocí cen, z nichž tou hlavní je městské kolo. I tak je ovšem dopad na zdraví účastníků důležitější. Za krajský úřad se do výzvy přihlásilo celkem 28 účastníků.

Druhou událostí byl charitativní AVON Běh ze seriálu NN Night Run 2021 a to v sobotu 15. 5. Závod na okruhu o délce 5 kilometrů, který se každoročně běží podél řeky Svratky se startem ve Sportovním areálu Komec v brněnském Komárově, finančně podporuje projekt společnosti AVON - Běh za zdravá prsa. Jde o boj a prevenci proti rakovině prsu, na což putuje částka 100 Kč z každého účastnického poplatku. Nutno podotknout, že si zaměstnanci vedli skvěle, všichni okruh zaběhli pod 38 minut a jedna z účastnic si v kategorii žen 40+ doběhla pro druhé místo.

Účast na těchto akcích, kterých se zaměstnanci velmi rádi a nadšeně účastní, je každoročně hrazena z rozpočtu Projektu Zdravý kraj a místní Agenda 21.