Podporujeme chráněné dílny

03.10.2019

Pokud máte zájem podpořit provoz chráněných dílen, zaměstnávajících osoby se zdravotním postižením nebo jinak hendikepované na trhu práce, máme pro Vás pár zkušeností a tipu. První se týká ostravské organizace PUNTIK, druhý naší jihomoravské - ústavu Práh jižní Morava.

Sbírka starých jeansů pro PUNTIK - jak vznikají originální kabelky

Galerie PUNTIK je sdružení lidí, kteří, ačkoliv jsou handicapovaní pro běžný trh práce, vytvářejí krásné věci. Například ze starých riflí. A protože výrobky z PUNTIKu se už nějakou dobu úspěšně prodávají na tradičních vánočních a velikonočních jarmarcích na krajském úřadě, rozhodli se zaměstnanci podpořit PUNTIK také sbírkou obnošených riflí. Za měsíc červen se nashromáždilo celkem velké množství, odhadem tak 50 kg. Z tohoto materiálu budou ušity krásné nové doplňky: batohy, kabelky i třeba chňapky. Všem, kteří donesli na úřad své rifle, velice děkujeme a děkuje jim samozřejmě i PUNTIK! Všechny odevzdané kalhoty byly ve velmi dobré kvalitě, skoro jako nové 😊 A nejen modré, ale i černé nebo bílé, což je dobře, protože doplňky v těchto barvách jsou také velmi žádané.

S výrobky z "našich" riflí se pravděpodobně brzy setkáme - třeba na vánočním jarmarku. Paní Šafránková z PUNITIKu si džíny odvezla do Ostravy, kde chráněná dílna funguje, koncem  srpna. Mimo jiné prozradila, že jedna ze zaměstnaných žen, paní Páralová, jejíž pracovní náplní je shodou okolností párání kalhot😊, se už na naši várku moc těší a tato práce ji opravdu baví. Pokud byste chtěli nějaký výrobek nakoupit dříve, můžete navštívit e-shop s
výrobky od PUNTIKu na adrese https://www.webus.cz/prodejce-PUNTIK-

Diář na rok 2020 Vám ušije Práh

Pomalu, ale jistě vstupujeme do posledního čtvrtletí tohoto roku, takže nastává čas uvažovat o pořízení diáře. Nic proti kalendářům v Outlooku a Teams, ale tradiční papírový více potěší oko a zlepší náladu. Proto pro Vás máme jeden tip - šité diáře z chráněné dílny Práh jižní Morava, z.ú., ve které pracují lidé s duševním onemocněním. Diáře seženete v obchůdku na ulici Křenová 63 v Brně nebo na vánočním jarmarku na krajském úřadě. V případě zájmu o větší množství můžete kontaktovat vedoucí obchůdku, paní Zuzanu Roseckou zuzana.rosecka@prah-brno.cz.