NN Night Run 2019 v Brně - úředníci běží!

11.06.2019

Že jsou naši zaměstnanci čím dál více ochotní překonat se, když jde o dobrou věc, se ukázalo 18. května. V dosud rekordním počtu čítajícím přes 30 členů (s posilami z řad rodinných příslušníků), se dostavili na start charitativního a zážitkového běhu NN Night Run v Brně. Startovné za zaměstnance bylo hrazeno z krajského rozpočtu, konkrétně z Projektu Zdravý kraj a místní Agenda 21.

Tento běh se v rámci svého 6. ročníku konal v prostoru sportovního areálu při ul. Hněvkovského v Brně Komárově. Pro zajímavost z historie tohoto běhu: první dva ročníky v r. 2014 a 2015 se konaly v atraktivním prostředí areálu brněnského koupaliště Riviéra, avšak část závodu se běžela po frekventované silnici I. třídy, na které bylo nutné zajistit bezpečnost běžců a profil trati zahrnoval nemalé výškové převýšení. Od r. 2016 se i částečně z těchto důvodů běh přesunul do sportovního areálu při ul. Hněvkovského v Brně Komárově. Trasa běhu je z tohoto areálu vedena rovinatým terénem v klidném prostředí po cyklostezce umístěné na břehu řeky Svratky kolem minizoo Jižanský dvorek až k lávce pro pěší a cyklisty přes řeku Svratku u areálu Spielberk office centre, odkud se trasa po druhé straně řeky opět po cyklostezce vrací zpět do sportovního areálu.

Akce NN Night Run není pouze o samotném běhu, ale jedná se o velkou sportovně společenskou událost. Je provázena bohatým doprovodným programem, závody pro děti do 15 let na různě dlouhé distance podle věku, závodními i nezávodními běhy pro celé rodiny, charitativním během na 5 km a nočním zážitkovým během na 10 km. Akce je tedy určena nejen pro jednotlivce z řad aktivních sportovních běžců, ale i pro širokou veřejnost a zejména rodiny s dětmi, které si mohou užít mimořádný den. Hlavními běhy akce je charitativní běh na 5 km označený jako Avon běh 5 km, který se běží pro dobrou věc na podporu žen s bojem proti rakovině prsu, protože část výtěžku je určena pro výzkumy na léčbu této nemoci a zážitkový běh na 10 km označený jako NN Night run 10 km, který je určen pro zdatnější běžce, neboť čítá dva okruhy kratšího Avon běhu. Delší běh na 10 km je označován jako "zážitkový" z toho důvodu, že se běží již za tmy a povinnou výbavou každého běžce je čelovka.

Tým JMK, který se účastnil převážně Avon běhu na 5 km se začátkem startu ve 20:15 hodin, se krátce před startem ve sportovním areálu Hněvkovského sešel na domluveném místě pro vytvoření společné fotografie. Poté se všichni členové týmu JMK odešli připravovat na svůj výkon v běhu, každý dle svých zvyklostí. Po hromadném startu ve 20:15 hodin se dlouhý průvod startovního pole běžců Avon běhu z postupného pochodu rozběhl a každý už dle svých fyzických možností zdolával trať. O hromadě startujících se srdcem na správném místě v rámci tohoto charitativního Avon běhu vypovídá vysoká účast čítající cca 500 účastníků. Noční běh NN Night run s hromadným startem ve 21:15 hodin čítal zhruba polovinu běžců Avon běhu, a i na tomto delším běžeckém závodu měl tým JMK své zastoupení.

Všem účastníkům běhu i závodu týmu JMK patří hluboká poklona, protože tým JMK zanechal dobrou vizitku nejen svou vysokou účastí jako nejpočetnější tým akce, ale rovněž skvělými výsledky jednotlivců. Za jednotlivé závodní kategorie je třeba vyzdvihnout a zmínit z Avon běhu na 5 km skvělé 3. místo našeho kolegy. Ženy našeho týmu byly stejně úspěšné, o čemž hovoří krásné kulaté 10. místo v kategorii ženy nad XY let a shodné 10. místo další kolegyně v kategorii ženy do XY let. V nočním běhu NN Night run 10 km tým JMK zaznamenal rovněž krásné výsledky 7. místo v kategorii ženy nad XY let a 2. místo v kategorii ženy nad XYZ let.

A praktické doporučení jednoho "nejmenovaného běžce", účastníka týmu JMK, pro další ročníky akce Avon Night Run. Nepodceňte přípravu, protože i zde platí pořekadlo "Těžko na cvičišti - lehko na bojišti", abyste nedopadli jako tento běžec, který si při vytahování svých šťastných běžeckých tenisek našel na mašličce čip z předchozího ročníku běhu Avon Night Run a uvědomil si, že jeho poslední běžecký trénink byl právě na předchozím ročníku této akce 😊.