Kurz sociálních sítí

24.06.2022

V květnu jsme pro členy uspořádali ojedinělou akci, tedy ojedinělou v posledních třech krizových letech. Podařilo se nám najít prostředky v rozpočtu a zorganizovali jsme kurz na správu sociálních sítí, základy copywritingu a grafiky.

Sice přijelo jen 8 zájemců, ale i tak byl pro ně kurz velmi podnětný a pravděpodobně díky němu budou aplikovat úplně jiné přístupy k propagacím obcí na sociálních sítích i mimo ně. 

Kurz vedla rektorka, která spolupracuje s reklamní agenturou Narrative Media z Brna a měla za sebou už školení pro zaměstnance Moravskoslezského kraje. V průběhu školení nejen, že účastníky seznámila se základními metodami a možnostmi sociálních sítí (Facebook, Instagram), ale také analyzovala stav facebookových stránek přítomných a poradila jim, co konkrétně zlepšit. 

Kurz se setkal s velmi pozitivním ohlasem, účastníci se často ptali a snažili se pojmout co nejvíce informací. Proto se budeme snažit podobné kurzy pořádat i v dalších letech a to nejen pro samotné koordinátory členských obcí a mikroregionů, ale také pro zástupce obcí ve zmíněných mikroregionech.

A jaké by mohly být další tematické možnosti školení? Například kurz focení mobilním telefonem, který zaměstnanci obcí jistě využijí v průběhu pořádání akcí, ale i důležitých jednání nebo návštěv. A pro kvalitní propagaci se můžeme zaměřit i na kurz práce s grafickými programy, kde si je možné nejen vytvářet grafiku pro Instagram, ale také plakáty, grafiku pro newslettery a zpravodaje, a spoustu dalšího.