Kraje pro bezpečný internet 2021

26.05.2021

Pod záštitou Asociace krajů ČR a ve spolupráci s Policií ČR proběhl další ročník soutěže projektu Kraje pro bezpečný internet, který se zaměřuje na prevenci a pomoc při řešení rizik internetu.  

Projekt je založen na e-learningových kurzech pro žáky a studenty, lekcích pro učitele, rodiče, ale i veřejnost, sociální pracovníky nebo policisty. Součástí projektu jsou i videospoty pro mládež a seniory.

Jednotlivé lekce a videospoty zároveň slouží jako podklad pro dvacet otázek znalostního kvízu, ale také otázek náročnějšího Kvízu PLUS. Na základě výsledků jsou soutěžící žáci a studenti rozřazeni do losování o ceny a krajského finále Kvízu PLUS s pěti nejlepšími účastníky, jehož vítěz pak bude pozván do celorepublikového finále. To se uskuteční v Praze ve dnech 10. až 13. června 2021.

Ceny jsou skutečně hodnotné, věnovali je partneři 
Microsoft, Gordic a CZ.NIC.

V roce 2021 dále proběhla soutěž škol, ve které ta s největším počtem úspěšných soutěžících kvízu získá odměnu ve výši až do 10 000 korun. Pro letošek byla cena udělena Gymnáziu Střední pedagogické školy, Obchodní akademii a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky ve Znojmě (409 úspěšných absolventů kvízu z 1 262).