Kam pro bezobalový nákup v Brně?

11.06.2019

Pokud se již vezete na bezplastové vlně, ale ještě nemáte zcela zmapováno, kde bezobalově nakoupit, tak máme pro Vás dobrou zprávu. Kolegyně z odboru kultury a památkové péče zmapovaly brněnský terén a rozhodly se podělit se s Vámi se svými poznatky. Zde jsou tedy tipy na obchody i obchůdky v Brně, kde se prodává "bez obalu" nebo v obalech šetrných k přírodě.


Vyzkoušeno:

  1. Brána ke zdraví na Orlí - jedná se o mix "normální" kosmetiky v obalech, jako třeba hena na vlasy, dekorativní kosmetika atd., ale také drogerie na načepování. Kromě toho lze nakoupit spoustu "eko" věcí jako například kartáčky z bambusu, látkové tašky na pečivo i zeleninu, skleněné láhve na pití atd. 
  2. Nasyp si na Úvoze - bohatý sortiment jídla od mouky, kypřícího prášku, oleje, čokolády, oříšků, krekrů, čajů, kávy, až po drogerii) https://www.facebook.com/nasypsi#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=ppd&utm_content=premise_card_web&utm_term=nasyp%20si%20brno&utm_campaign=firmy.cz-13168012
  3.  NOsáček na Smetanově (jídlo, drogérie, zelenina) - malé a roztomilé 😊 https://www.facebook.com/NOsacek/
  4. Koloniál na Gorkého - "klasický" obchůdek s farmářskými potravinami a výborným pečivem, například kváskovým žitno-pšeničným chlebem, čerstvými dalamánky. Je zapotřebí přijít včas, pečivo rychle mizí....

Nevyzkoušeno - vydá se někdo na průzkum a podělí se se svými poznatky?

  1. C&R Haná na Hrnčířské
  2. Bezobalový obchod Brno na Nezvalově ulici v přízemí paneláku na Lesné
  3. Friendly place Brno na Čápkově ulici

Pokud Vám nákup v "bezobalových" obchodech z toho či onoho důvodu nevyhovuje, vězte, že existuje i způsob, jak nakupovat bez obalu bez bezobalových obchodů! Inspiraci můžete najít například ve článku:

https://zalepsizivot.cz/domains/zalepsizivot.cz/jak-nakupovat-bez-obalu-bez-bezobalovych-obchodu/