Jihomoravský student skončil druhý v celostátní soutěži o bezpečném internetu

22.06.2021

Na druhém místě v celorepublikovém kole Kvízu PLUS projektu Kraje pro bezpečný internet skončil Michael Janeček ze Střední průmyslové školy Jedovnice.

V úterý 22. června 2021 na Krajském úřadě Jihomoravského kraje převzal ocenění z rukou předsedy Výboru pro regionální rozvoj ZJMK Radomíra Pavlíčka

Od září 2020 do března 2021 měli žáci a studenti z celé České republiky možnost zapojit se do soutěžního kvízu na téma bezpečného používání informačních a komunikačních technologií. Celkem se jich zapojilo téměř 29 000. Nejúspěšnější soutěžící z každého kraje poté postoupil do celorepublikového finále, které se uskutečnilo online v polovině června 2021.

Soutěž Kraje pro bezpečný internet je společnou iniciativou dvanácti krajů v oblasti prevence kyberkriminality a podpory kyberbezpečnosti. Vedoucím krajem projektu je Kraj Vysočina, koná se pod záštitou Asociace krajů ČR, partnery soutěžního kvízu jsou společnosti Microsoft a Gordic. Soutěž spadá svojí náplní do aktivit Projektu Zdravý kraj a místní Agenda 21.