Giving Tuesday - svátek dárcovství se blíží

13.11.2019

Giving Tuesday = největší svátek dárcovství a dobrých skutků na světě. Zapojte se i Vy a přidejte se 3. prosince k nejštědřejšímu úterý v roce. Tipy, jak se zapojit, najdete na stránkách www.giving-tuesday.cz. Pomáhat může kdokoli, každý dobrý skutek se počítá!

Až do půlnoci 2. prosince 2019 je možné zaregistrovat Vaši aktivitu, projekt nebo výzvu na www.giving-tuesday.cz/registrace. Chcete někoho podpořit? Na webových stránkách najdete mnoho krásných výzev i konkrétní tipy, jak můžete pomoci. Loni se zaregistrovalo 249 dárcovských výzev, díky kterým se na dobročinné účely podařilo vybrat na 32 milionů korun!

Ke svátku dárcovství se může připojit také mladá generace - děti, a to prostřednictvím dětského hnutí #GivingTuesdayKids, které ve světě založila 12 letá dívka Khloe. Pro zapojení se stačí chuť pomáhat. Děti si mohou, například ve spolupráci s Vámi, rodiči, pedagogy, vymyslet jakoukoli aktivitu, která je bude bavit a která někomu pomůže, od úklidu v okolí školy, přes povídání si se starými lidmi, ke sbírce hraček, se kterými si už nehrají...fantazii se meze nekladou.

Další informace o této iniciativě naleznete v přiložených souborech a také například na webových stránkách Asociace společenské odpovědnosti.