Dubnový seminář o duševním zdraví

02.05.2022

Velký sál Café Práh v Galerii Vaňkovka hostil 28. dubna jeden z pravidelných odborných seminářů na téma duševního zdraví (konkrétně dětské duševní zdraví z meziresortního pohledu - konkrétní aktivity a spolupráce v Jihomoravském kraji). Díky dlouhodobé spolupráci organizace Práh jižní Morava s Projektem Zdravý kraj a místní Agenda 21, který semináře podporuje finančně, mohou být na expertní i politické úrovni vedeny debaty o současných potřebách a nedostatcích péče o duševně nemocné, včetně aktuálního dění v reformě péče o dětské duševní zdraví.

Stejně jako v minulém roce, tak i letos získal seminář záštitu člena RJMK Mgr. Jiřího Kasaly, MBA a členky RJMK BC. Jany Leitnerové.

Samotný Projekt Zdravý kraj a místní Agenda 21 (dále PZK a MA 21) si od součinnosti s organizací Práh jižní Morava nebo Centry duševního zdraví slibuje větší zapojení tohoto tématu do konkrétních aktivit a pomoci. Obojí by mělo být směřováno zejména k členům PZK a MA 21, mezi něž patří několik desítek obcí, včetně dobrovolných svazků a mikroregionů Jihomoravského kraje. Dle koordinátora PZK a MA 21 se dokonce již spolupráci mezi obcí a specializovaným týmem podařilo nedávno navázat